Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Χαμ 5-2: Πεντάρα στο… μικρό ντέρμπι του Λονδίνου!

Στην άνετη νίκη επί της Γουέστ Χαμ έφτασε η Κρίσταλ Πάλας, η οποία πήρε το… μικρό ντέρμπι του Λονδίνου με 5-2. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, προηγήθηκαν με 4-0 στο ματς και έφτασαν στο πολυπόθητο τρίποντο. Παράλληλα στέρησαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ανεβούν στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Όσον αφορά τα του ματς, ο Ολισέ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ, πριν ο Έζε σημειώσει το δεύτερο τέρμα και το αυτογκόλ του Έμερσον στο 20λεπτο γράψει το 3-0. Ο Ματετά με το πρώτο του τέρμα στο 31′ έφτασε τον δείκτη στο 4-0, ενώ ο Αντόνιο μείωσε στο 4-1 του ημιχρόνου. Το δεύτερο γκολ του Ματετά (64′) και το αυτογκόλ του Μίτσελ (89′) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, χάρις το οποίο η Πάλας ανέβηκε στη 14η θέση με 36 βαθμούς.

Σκόρερ: 7′ Ολίσε, 16′ Εζε, 20′ (αυτ.) Εμερσον, 31′, 64′ Ματετά – 40′ Αντόνιο, 89′ (αυτ.) Μίτσελ