Μόντσα – Λάτσιο 2-2: “Έκλεψε” τον βαθμό στις καθυστερήσεις (highlights)

Έτοιμοι να πανηγυρίσουν τη νίκη μέσα στη Μόντσα ήταν στη Λάτσιο, κάτι που αν συνέβαινε θα έφερνε τους πρωτευουσιάνους στην 6η θέση του βαθμολογικού αφήνοντας πίσω την Αταλάντα.

Όμως οι γηπεδούχοι είχαν… άλλη άποψη. Το παιχνίδι από την αρχή φαινόταν πως ήταν… κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της ομάδας του Τούντορ, βασικός στην οποία αγωνίστηκε για μία ακόμη φορά, ο Χρήστος Μανδάς.

Στο 11΄ ο Ιμόμπιλε έδωσε προβάδισμα στους Λατσιάλι, στο 73΄ ο Τζούριτς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 83΄ ο Βεκίνο έκανε το 1-2.

Όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τελείωνε με τους φιλοξενούμενους

να πανηγυρίζουν την κατάκτηση ενός πολύ σημαντικού – για εκείνους – τρίποντο, ωστόσο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Βόσνιος άσος της Μόντσα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανατρέποντας τα προγνωστικά.

Το τελικό 2-2 διατηρεί την Λάτσιο στην 7η θέση με 56 βαθμούς και… εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων, ενώ αντίθετα παντελώς αδιάφορη παραμένει η Μόντσα που απέχει τόσο από την ζώνη του υποβιβασμού όσο και από τις προνομιούχες θέσεις της εξάδας (είναι 11η με 45 πόντους)