ΠΑΟΚ: Στο δρόμο της επιστροφής Α. Ζίφκοβιτς – Ντεσπόντοφ

Από την Τρίτη (26/3) τίθενται στην διάθεση του Ράζβαν Λουτ΄σεσκου οι Κίριλ Ντεσπόντοφ και Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Οι δύο ποδοσφαιιρστές ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με τις εθνικές ομάδες Βουλγαρίας και Σερβίας αντίστοιχα, έχοντας αγωνιστεί στα δυο φιλικά παιχνίδια που έδωσαν.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση με τη Ρωσία, στην οποία η Σερβία ηττήθηκε με 4-0.

Αντίθετα στο παιχνίδι με την Κύπρο (οι Σέρβοι κέρδισαν 1-0) ο Ζίφκοβιτς αγωνίστηκε για 90 λεπτά.

Όσο για τον Κίριλ Ντεσπόντοφ, αυτός αγωνίστηκε για 73΄ στο παιχνίδι με την Τανζανία, πετυχαίνοντας το γκολ που έδωσε στην ομάδα του τη νίκη.
Όπως ο Ζίφκοβιτς, έτσι και ο Ντεσπόντοφ πήρε χρόνο συμμετοχής σε όλο το δεύτερο παιχνίδι της ομάδας του με το Αζερμπαϊτζα,, έχοντας την ασίστ για το γκολ της Βουλγαρίας. Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα ήταν ισόπαλο 1-1