ΟΦΗ – Βόλος 2-1: Τον νίκησε και τον έβαλε σε περιπέτειες

Με δύο γκολ του Τοράλ, ένα σε κάθε ημίχρονο, ο ΟΦΗ νίκησε με 2-1 τον Βόλο για την 5η αγωνιστική των play out της Stoiximan Super League και τον άφησε στην αγωνία του σε ό,τι αφορά το αν θα καταφέρει ή όχι να αποφύγει τον υποβιβασμό. Οι Θεσσαλοί ήταν αυτοί που είχαν μεγαλύτερη ανάγκη τους βαθμούς, οι Κρητικοί όμως ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα
στο παιχνίδι και έκαναν για πρώτη φορά αισθητή την παρουσία τους στο 9ο λεπτό, όταν ο Τοράλ έκανε το γύρισμα από αριστερά αλλά οι Τσοκάνης και Κόβατς απομάκρυναν τον κίνδυνο. Στα επόμενα λεπτά οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησαν να ισορροπήσουν την κατάσταση, δεν κατάφεραν όμως να κάνουν κάτι καλό επιθετικά και τελικά στο 28′ βρέθηκαν πίσω στο σκορ: Φάση διαρκείας στην άμυνα, πλασέ του Τοράλ και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Αυτό ήταν το σκορ με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια για ημίχρονο οι δύο ομάδες και όταν επέστρεψαν από αυτά […]
ΟΦΗ – Βόλος 2-1,ofi – volos 2-1