Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: 1-2 στο 37′ ο Μπράντον Τόμας

Με τον Μπράντον Τόμας να σκοράρει στο 37ο λεπτό ολοκληρώνοντας τέλεια την αντεπίθεση, ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά το προβάδισμα, με 2-1, επί του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο, στο πρώτο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής των play off της Stoiximan Super League. Το ματς άρχισε με τους Ασπρόμαυρους να σκοράρουν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ντεσπόντοφ, οι Πράσινοι όμως βρήκαν στη συνέχεια τα πατήματά τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 29′ με τον Μπερνάρ. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου «χτύπησε» ξανά λίγα λεπτά μετά. Στο 37′ οι φιλοξενούμενοι βγήκαν ωραία στην κόντρα, με τον Μουργκ να κάνει το γύρισμα μετά την ατομική ενέργεια του Μεϊτέ, για να έρθει η προβολή του Μπράντον Τόμας για το 1-2.
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, 1-2, 37′, Μπράντον Τόμας,panathinaikos – paok, 1-2, 37′, branton tomas