Bundesliga: Ανατροπή τίτλο για τη Λεβερκούζεν που βάζει τέλος στην κυριαρχία της Μπάγερν

Η Λεβερκούζεν υποδέχθηκε τη Χόφενχαϊμ για την 27η αγωνιστική της Bundesliga και απείχε λίγα λεπτά από την πρώτη της ήττα, στο 88′ και στο 91′ όμως έκανε την ανατροπή, επικράτησε με 2-1 και πήρε υπερπολύτιμο τρίποντο, κάνοντας ακόμη ένα βήμα προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος που θα βάλει τέλος στο απίστευτο σερί της Μπάγερν Μονάχου. Οι Βαυαροί έχουν κατακτήσει τον τίτλο τις τελευταίες 11 χρονιές, φέτος, όμως, όλα δείχνουν ότι ήρθε η ώρα να αποκτήσει νέα
πρωταθλήρια η Γερμανία και συγκεκριμένα την εκπληκτική Λεβερκούζεν του Τσάμπι Αλόνσο, ο οποίος εν τω μεταξύ έβαλε τέλος στα σενάρια για το μέλλον του ανακοινώνοντας ότι θα παραμείνει για ακόμη μία σεζόν. Οι «ασπιρίνες» υποδέχθηκαν τη Χόφενχαϊμ και έμειναν πίσω στο σκορ στο 33ο λεπτό από το γκολ του Μπάιερ, με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε το 0-1 μέχρι το 88′ και να ετοιμάζονται να πανηγυρίσουν μια μεγάλη νίκη. Εκείνη τη στιγμή, όμως, όλα άλλαξαν… Στο 88′ ο Άντριχ με σκαστό σουτ εντός περιοχής έκανε […]
Bundesliga, Ανατροπή, Λεβερκούζεν, Μπάγερν,Bundesliga, anatropi, leverkouzen, bagern