SUPER LEAGUE-28η αγωνιστικη

12:23 7/4/2012 - Πηγή: NewsNow
 SUPER LEAGUE-28η αγωνιστικη7/4/2012 ΚΥΡΙΑΚΗ (ΟΛΑ ΣΤΙΣ 19:00 ΜΜ ) Άρης - Αστέρας Τρίπολης (NS1 Λεπτό προς λεπτό)Ατρόμητος - ΠΑΟΚ (NS3)Δόξα Δράμας - Εργοτέλης (NS1 Λεπτό προς λεπτό)Λεβαδειακός - Skoda Ξάνθη (NS1 Λεπτό προς λεπτό)ΟΦΗ - Παναιτωλικός (NS6)Ολυμπιακός - Κέρκυρα (NS2)Παναθηναϊκός - Πανιώνιος (NSΗ)ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ (NS4)Το ποινολόγιο της 28ης αγωνιστικήςΑΕΚ: Λυμπερόπουλος, Μάκος, ΜανωλάςΑστέρας Τρίπολης: Κουρμπέλης, ΜπαρτολίνιΑτρόμητος: ΣκόνδραςΔόξα Δράμας: ΒέρτζοςΕργοτέλης: Γιοβάνοβιτς, ΚΑβουσάκηςΟΦΗ: ΤαυλαρίδηςΠαναθηναϊκός: ΚατσουράνηςΠαναιτωλικός: Άντι, ΜουμίνΠΑΣ Γιάννινα: ΑνδράλαςΞάνθη: Βάλλας, ΝτάνιΣτατιστικά SuperleagueΝίκες γηπεδούχων: 106 (49,07%)Ισοπαλίες: 50 (23,15%)Νίκες φιλοξενούμενων: 60 (27,78%)Τρόπος που μπήκαν τα γκολΜε κεφαλιά 86 (18.