Εξέλσιορ - Άλκμααρ 1-4: Γκολ, ασίστ και πρόκριση ο Παυλίδης στον ελληνικό εμφύλιο με Λάμπρου για το κύπελλο

Ο Βαγγέλης Παυλίδης συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις και μετά το Μουντιάλ και με ακόμα ένα γκολ και μία ασίστ οδήγησε την Άλκμααρ σε εκτός έδρας νίκη 4-1 επί της Εξέλσιορ για τη φάση των 32 του KNVB Beker.

Ο Έλληνας επιθετικός με γύρισμα έδωσε πάσα στον Ντάνι ντε Βιτ, ο οποίος από κοντά στο 35' έκανε το 2-1. Στο 79ο λεπτό κι έπειτα από ένα ριμπάουντ, ο Έλληνας φορ πήρε την μπάλα και από πολύ πλάγια θέση κατάφερε να πλασάρει στην εστία για το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Παυλίδης σκόραρε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που αγωνίζεται και τέταρτο στα τελευταία πέντε, φτάνοντας τα 9 γκολ και τις 6 ασίστ σε 14 φετινούς αγώνες όλων των διοργανώσεων.

Για τους γηπεδούχους αγωνίστηκε για 79 λεπτά ο Λάζαρος Λάμπρου, ενώ για τους φιλοξενούμενους την άμυνα υπερασπίστηκε ο Παντελής Χατζηδιάκος.

Εξέλσιορ - Άλκμααρ 1-4, Γκολ, Παυλίδης, Λάμπρου,exelsior - alkmaar 1-4, gkol, pavlidis, labrou