Aνατροπή τίτλου

Ο Ολυμπιακός, ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, κέρδισε 2-1 τον Άρη, στο «Κλ. Βικελίδης» και αύξησε την διαφορά του από τον δεύτερο Παναθηναϊκό που αντιμετωπίζει την Κυριακή την ΑΕΚ, στους δέκα πόντους.Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν στο 17' με τον Νέτο, ωστόσο οι ερυθρόλευκοι «έκλεισαν» το πρώτο ημίχρονο με ισοπαλία, χάρις στο πρώτο γκολ του Τζιμπούρ με την ερυθρόλευκη φανέλα. Στο δεύτερο
ημίχρονο, στο 79', ένα φανταστικό γυριστό του Φουστέρ έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στους «ερυθρόλευκους».
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ιμπαγάσα, Ριέρα - Φατί, Βελλίδης, ΡονάλντοΑΡΗΣ (Γιάννης Μιχαλήτσος): Βελλίδης, Νέτο, Ρονάλντο, Τόχα (85' Πορτίγια), Φατί, Μίσελ, Μπομπαντίγια (73' Καστίγιο), Λαζαρίδης, Βανγκέλι, Πρίττας (79' Τσέζαρεκ), Κόκε.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Πάρντο, Μανιάτης (72' Τοροσίδης), Ραούλ Μπράβο (82' Χολέμπας), Α. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Μοντέστο, Φουστέρ, Ιμπαγάσα, Τζιμπούρ, Μιραλάς (27' Ζαϊρί), Ριέρα.