Tον πλήγωσε ο Λαζαρίδης

Ο Νίκος Λαζαρίδης «πλήγωσε» τη παλιά του ομάδα, καθώς σημείωσε το δεύτερο γκολ του Άρη, στη νίκη των "κιτρινόμαυρων" με 2-1 επί του Αστέρα στην Τρίπολη.Παρόλα αυτά, ο Άρης στάθηκε αρκετά τυχερός, αφού ο Αστέρας ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.Οι φιλοξενούμενοι δεν δημιούργησαν άλλες ευκαιρίες πέρα από τα δύο γκολ που σημείωσαν, σε αντίθεση με τους Αρκάδες, που απείλησαν πολλές φορές
την εστία του Χουάνμα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Ωστόσο, ο Άρης αγωνιζόταν από το 40ό λεπτό με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Καστίγιο για χτύπημα στον Μπαστία.Το σκορ άνοιξε στο 35ο λεπτό με τον Ορόθκο, αλλά ισοφάρισε στο 44' με πέναλτι ο Κόκε. Το 2-1 έγινε στο 65', ενώ με 10 παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα και ο Αστέρας τρίπολης, λόγω αποβολής του Φράνκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 85'.Αστέρας Τρίπολης (Δερμιτζάκης): Ντεγκρά, Ρούμπιλ, Ουριμπάρι, Ορόθκο, Μπαρτολίνι, Μπαστία, Λαδάκης (71' Φορτούνης), Φράνκου, Ουντότζι (60' Αρσενίεβιτς), Μάρτινς (79' Παπάζογλου), ΜατούσιακΆρης (Σάκης Τσιώλης): Χουάνμα, Βανγκέλι, Μίτσελ, Λαζαρίδης, Γκιάρο, Σακάτα (38' Καζναφέρης), Φατί, Τόχα, Καστίγιο, Κόκε (71' Μενδρινός), Τσέζαρεκ (57' Πορτίγια)