Ανατροπή και νίκη για Αστέρα

Με γκολ των Πουλίδο και Ουντότζι στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα, ο Αστέρας Τρίπολης πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 στην Πάτρα επί της Κέρκυρας, πετυχαίνοντας εντυπωσιακή ανατροπή, ενώ έσπασε και το αήττητο των "Φαιάκων" στο Παμπελοποννησιακό.
 Το σκορ είχε ανοίξει για τους γηπεδούχους στο 36ο λεπτό ο Τσίγκας, μετά από ωραία πάσα του Γκουστάβο. Ωστόσο, στο 2ο ημίχρονο οι Αρκάδες ήταν σαφώς ανεβασμένοι και έφτασαν αρχικά στην ισοφάριση με κεφαλιά του Πουλίδο
στο 78', ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Ουντότζι εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Γενικότερα, πάντως, το παιχνίδι δεν προσέφερε καλό θέαμα στη μεγαλύτερη διάρκειά του και μόνο στο τελευταίο μισάωρο είχαμε πραγματικά καλό ρυθμό.Αυτή ήταν μόλις η πρώτη εντός έδρας ήττα για την Κέρκυρα, ενώ ο Αστέρας έφτασε τις τρεις νίκες μακριά από την Τρίπολη σε πέντε αγώνες.Διαιτητής: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)Βοηθοί: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Δημόπουλος (Μακεδονίας)Κίτρινες κάρτες: Μακρής, Βενέτης