Χρήσιμα συμπεράσματα

Σε διεθνή φιλικό αγώνα, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, η εθνική ομάδα των Ελπίδων αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με το αντίστοιχο συγκρότημα της Γερμανίας.

Η ελληνική ομάδα στάθηκε πολύ καλά απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο και θα μπορούσε να έχει σκοράρει στο 6ο λεπτό με τον Λαγό, το σουτ του οποίου έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Να σημειωθεί ο τραυματισμός του Κάτσικα ύστερα από μόλις τέσσερα λεπτά παρουσίας του Έλληνα κεντρικού αμυντικού στην αναμέτρηση, καθώς είχε αντικαταστήσει στο ημίχρονο τον Μανωλά.ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σταύρος ΤριτσώνηςΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ανάκογλου, Τσουμάνης, Λαγός - ΡούντιΕΛΛΑΔΑ
(Γιώργος Γεωργιάδης): Λάμπρου (68΄ Κατσούλης), Μανωλάς (46΄ Κάτσικας, 50΄ λ.τ. Τσουμάνης), Αργυρόπουλος (46΄ Μητρόπουλος), Κ. Παπαδόπουλος, Σκόνδρας, Καραγκούνης (46΄ Βασιλόγιαννης), Λαγός, Φορτούνης (76΄ Σοϊλέδης), Ανάκογλου, Χρυσοφάκης (65΄ Ταχτσίδης), Γιάννου (76΄ Τσίτας).ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ράινερ Άντριον): Τραπ, Γιουνγκ (46΄ Γιάντσκε), Κίρκχοφ, Σόμπιχ (64΄ Νόιμαν), Ράους (64΄ Σάλγκερ), Ρ