Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς

Η νίκη δεν ήρθε για κανέναν απ΄τους τέσσερις. Τόσο στον αγώνα SKODA Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης όσο και στον αγώνα Άρης- Ατρόμητος οι ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Στην Ξάνθη η τοπική ομάδα άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Ονουάτσι για να ισοφαρίσει στο 72 για την Τρίπολη

ο Καλαντζής. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αστέρας έπαιζε με 10 παίκτες από το 68ο λεπτό.

Ξάνθη (Κωστένογλου): Λοντίγκιν, Γούτας, Μπέρτος, Βάλλας, Μάνταλος (82’ Νάκας), Μαρσελίνιο, Μαρίν (60’ Πλατέλλας), Ονουάτσι (73’ Μαρκόφσκι), Φλίσκας, Βασιλακάκης, Κομεσίδης

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Φορμίκα, Καστέλς, Ρούσσης, Ουσέρο, Ράγιος, Ντε Μπλάσις (59’ Καλαντζής), Φραγκουλάκης (46’ Καρντάσιο), Ναβάρο (77’ Άλβαρεζ), Γκάμπριελ

Στη Θεσσαλονίκη, ο Άρης μπορεί να άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Σουνά ωστόσο στο 89 ο Ατρόμητος, αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το 44' λόγω αποβολής του Ταυλαρίδη, ισοφάρισε με τον Σκόνδρα.

ΑΡΗΣ (Νίκος Πασσιαλής): Βελλίδης, Τσουκάνης, Γιαννίτσης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Κοέλιο, Καπετάνος, Παπαστεριανός, Γιαννιώτας (79’ Νταμαρλής), Σουνάς (72’ Ασλανίδης), Αγκάνθο (88’ Κανούλας)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Σκόνδρας, Ιγκλέσιας (81’ Μπέλιτς), Μπρίτο, Δημούτσος (68’ Καραμάνος), Σουμπίνιο (74’ Καραγκούνης), Επστάιν, Κούτσι