Πήρε εκδίκηση ο Ολυμπιακός

Την 19η συνεχόμενη νίκη του μέσα στο ΣΕΦ πέτυχε ο Ολυμπιακός ο οποίος επικράτησε 86-69 της Μπάμπεργκ και έμεινε μόνος στην κορυφή του Β΄ ομίλου μετά την ήττα της Ρεάλ από την Μάλαγα.
Η ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς βρήκε αντίσταση μόνο από ένα δεκάλεπτο από την Μπάμπεργκ η οποία προσπάθησε να τον εγκλωβίσει στο χαμηλό της τέμπο στο ξεκίνημα του αγώνα.Καθοριστική η παρουσία των Μαυροκεφαλίδη και Παπαλουκά στη β' περίοδο οι οποίοι άλλαξαν
το μομέντουμ του αγώνα και χάρισαν στον Ολυμπιακό τον έλεγχο της αναμέτρησης.α' περίοδος: 18-18, β' περίοδος: 48-34,γ' περίοδος:66-51,δ' περίοδος:86-69

Διαιτητές: Τσέρεμπουκ (Ιταλία), Ζάστσουκ (Ουκρανία), Μάριτσιτς (Σερβία) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ντούσαν Ίβκοβιτς): Παπαλουκάς 10, Νεστέροβιτς 4, Σπανούλης 16 (1), Μπουρούσης 12, Κέσελι 5 (1), Μαυροκεφαλίδης 16, Νίλσεν 6, Παπανικολάου 12 (3), Τεόντοσιτς 3 (1), Λούκας 2 ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ (Κρις Φλέμινγκ): Γκόλντσμπερι 6, Τέρι 2, Σουπούτ 2, Τάντα, Πλαϊς 16 (2), Ρόμπερτς 13, Τζέικομπσεν 9 (2), Γκαβέλ 6, Χάινς