Πρεμιέρα στο σπίτι με ισοπαλία

H Kέρκυρα δεν κατάφερε να συνδυάσει με νίκη την επιστροφή στην έδρα της καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ξάνθη.
Ο αγώνας ήταν πολύ μέτριος με τις δύο ομάδες να κοιτούν μόνο την άμυνα τους και να μην δημιουργούν ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.Η Κέρκυρα ήθελε τη νίκη μετά από δύο σερί ήττες ενώ και η Ξάνθη επιθυμούσε να πετύχει την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα.Το παιχνίδι
ήταν νευρικό με βιαστικές επιλογές από τις δύο ομάδες που έδειξαν αδυναμία στο δημιουργικό κομμάτι του ματς. Η Ξάνθη δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που πήρε στο 92' με τον Βασιλακάκη και ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μαϊστόροβιτς.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:Κέρκυρα(Μπάμπης Τεννές): Kώνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής, Φλαβίνιο, Τσίγκας, Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος(44' Mάρκοβιτς), Γκουστάβο(48' Γιάντσης), Επστάιν, Μακρής.Ξάνθη(Νίκος Παπαδόπουλος): Λυμπερόπουλος, Γκλέισον(60' Μπέρτος), Πόι, Σουάνης, Κιντάνα(56' Κατόνγκο), Αντεφέμι, Βασιλακάκης, Φλίσκας,