Προελαύνει ο Διαγόρας

Θεμέλια για απευθείας άνοδο έβαλε ο Διαγόρας που επικράτησε με 2-0 στη Φυλή του Θρασύβουλου και βρίσκεται πλέον μόλις τρεις βαθμούς πίσω από τον δεύτερο Παναιτωλικό.Μόλις στο 47', λοιπόν, ο Γεωργίου εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας του Θρασύβουλου και άνοιξε το σκορ, ενώ στο 54' από σουτ και πάλι του Γεωργίου και κόντρες στην περιοχή, η μπάλα κατέληξε στον Αγκιρίμπα και από το πλασέ του στα δίχτυα.ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κωστάκης, Κολοτούρος, Παπαζούδης (45' λ. τραυματισμού Βασιλείου), Μουστόγιαννης, Φρίμπονγκ, Κατσίκης, Τσούτσουρας, Βαλεριάνος, Λανγκλέ (61' Κακαράς), Παληγεώργος (57' Τσιλιγκίρης),
Ζαχαρόπουλος.β ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Ταμπάσης, Σαλαμαστράκης, Ρέγες (85' Καρπαθάκης), Σπάρταλης, Φράγκος (81' Γκούτμαν), Γεωργίου, Προβατίδης, Αγκιρίμπα, Πλάτανος, Χριστοφιλέας, Πουλόπουλος Τους Χ-αλασε και τους δύοΈνα γκολ τρία λεπτά μετά την έναρξη και άλλο ένα τρία λεπτά πριν από τη λήξη, διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στην Καισαριανή, ανάμεσα στον Εθνικό Αστέρα και την Καλλιθέα.Ένα αποτέλεσμα δεν θα πρέπει να ικα