Πρόκριση για Ατρόμητο

Εύκολη πρόκριση πέτυχε ο Ατρόμητος στην Ρόδο επί του Διαγόρα νικώντας τον με 1-0. Έτσι οι Περιστεριώτες προκρίνονται στα ημιτελικά του κυπέλλου με δύο νίκες .Όσον αφορά το ματς δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητος αλλά ο στόχος επετεύχθη για την ομάδα του Γιώργου Δώνη.
Στο 7' ο Σαγκανόφσκι έκανε σέντρα- σουτ επικίνδυνη, με τον Ταμπάση να ελέγχει την φάση και να μπλοκάρει την μπάλα. Επτά λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Καραλή για τους Αθηναίους να απειλήσει με σουτ φάουλ και τον Ταμπάση να είναι σε ετοιμότητα και να διώχνει σε κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τα ηνία
του αγώνα και δεν φαινόταν ότι θα μπορούσαν να απειληθούν. Ο Σαγκανόφσκι που ήταν δραστήριος στο πρώτο μέρος έκανε όμορφη σέντρα στο 30' αλλά δεν βρέθηκε κάποιος να εκμεταλλευτεί την φάση.

Αυτή ήταν η προειδοποιητική βολή με τον Σαγκανόφσκι ξανά 3΄αργότερα να ανοίγει το σκορ για τον Ατρόμητο με κοντινή κεφαλιά. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου είχαμε την πρώτη καλή ευκαιρία του Διαγόρα με τον Ρέγιες να εκτελεί φ