Πρωταθλήτρια η ... ελληνική Μπρίσμπαν

Η Μπρίσμπαν, που έχει Έλληνα ιδιοκτήτη και Έλληνα προπονητή, αναδείχτηκε πρωταθλήτρια Αυστραλίας. Υπό την τεχνική καθοδήγηση του Άγγελου Ποστέκογλου η Μπρίσμπαν τερμάτισε πρώτη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και στον τελικό των πλέι-οφ αντιμετώπισε την ομάδα των Μάρινερς.Το συγκλονιστικό ματς, που έγινε παρουσία 52 χιλιάδων θεατών έληξε ισόπαλο 0-0 με αποτέλεσμα να οδηγηθεί στην παράταση. Εκεί η Μάρινερς προηγήθηκε με 2-0 αλλά λίγα λεπτά πριν από τη λήξη, η Μπρίσμπαν μείωσε σε 2-1 και στο τελευταίο δευτερόλεπτο της παράτασης
ισοφάρισε. Στα πέναλτι κέρδισε με 4-2 αφού ο Έλληνας τερματοφύλακας, Μιχάλης Θεόκλητος απέκρουσε δύο πέναλτι.Η Μπρίσμπαν κέρδισε το πρώτο της παναυστραλιανό πρωτάθλημα και το γεγονός πανηγυρίστηκε ξέφρενα στην πόλη που δοκιμάστηκε ιδιαίτερα φέτος από τις πλημμύρες. Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι η τρίτη φορά που ο Άγγελος Ποστέκογλου κερδίζει το πρωτάθλημα Αυστραλίας. Είχε κερδίσει άλλα δύο ως προπονητής της Ελλάς Μελβούρνης.Ο  Ποστέκογλου ανακηρύχθηκε προ