Στον τελικό ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος προκρίθηκε στον τελικό του LEN Trophy, επικρατώντας με 11-6 της Χόνβεντ στην παράταση.
Θα είναι η δεύτερη φορά που η ομάδα της Νέας Σμύρνης θα έχει την ευκαιρία να κατακτήσει το συγκεκριμένο τίτλο μετά τη σεζόν 2008-09, όταν και γνώρισε την ήττα από την ουγγρική Ζέγκεντ στον διπλό τελικό.Χρειαζόταν νίκη με διαφορά τεσσάρων γκολ, ώστε να μην οδηγηθεί ο επαναληπτικός στην παράταση. Ο Σίβος μείωσε τη διαφορά (9-6) λίγο πριν από το τέλος της αναμέτρησης. Ο πρώτος αγώνας είχε ολοκληρωθεί 12-9 υπέρ της Χόνβεντ.Με δύο γκολ του Παπαδόγκωνα και του Μιράλη, ένα σε κάθε περίοδο της παράτασης, οι "κυανέρυθροι" επικράτησαν 11-9 και θα έχουν την ευκαιρία να γίνουν η τρίτη ελληνική ομάδα πόλο των ανδρών με ευρωπαϊκό τίτλο.Τα οκτάλεπτα: 6-1, 0-2, 2-1, 1-2 (κ.α.), 1-0, 1-0 (παρ.)