Βλάχος: «Ο Φουρτάδο είναι τραγικός»!

H ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Ιωνικό σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Γήπεδο της Νεάπολης, αλλά αίσθηση προκάλεσε η δήλωση του προποβνητή της ομάδας Βαγγέλη Βλάχου.

«Σήμερα χάσαμε πολλές ευκαιρίες, ήταν και ο Φουρτάδο τραγικός. Έχω μάθει να λέω τα πράγματα με το όνομά τους και αυτό θα κάνω. Είναι επιλογή μου που ήρθε, γι' αυτό το λέω εγώ. Έτσι όπως είναι δεν μπορεί να παίξει ούτε στη δεύτερη ομάδα. Έχει πρόβλημα φυσικής κατάστασης, αλλά σε παιχνίδια τέτοιου επιπέδου πρέπει να παίξει με δύναμη

και με διάθεση» είπε χαρακτηριστικά.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά του Τσίτα μετά από κόρνερ του Παυλή και δέχθηκε την ισοφάριση από τους Νικαιώτες στο 89ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαλελή.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Μακρυωνίτη, Βλάχο, Τσούπρο, Ντούμπερετ, Νικολόπουλο, Φέτση, Κοτσαρίδη, Γκερέιρο, Παυλή, Σταματή, Φουρτάδο. Καθόλου καλή εικόνα και από τις δύο ομάδες στο πρώτο 45λεπτό, με την ΑΕΚ να εμφανίζει και πάλι τα προβλήματα που έχει στον δημιουργικό τομέα.