Ξανά πρώτος ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ήταν ο νικητής του β' ημιχρόνου στο «Παγκρήτιο» απέναντι στον Εργοτέλη, καθώς επικράτησε με 2-0.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν ουσιαστικά αυτό που ήθελαν τη νίκη δηλαδή με σκόρερ τους Πάντελιτς και Φούστερ στις καθυστερήσεις. Οι Πειραιώτες είχαν την υπεροχή καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, σε αντίθεση με του γηπεδούχους που αγωνίστηκαν αρκετά κλειστά.Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Καραγεωργίου όπως φάνηκε και στο ξεκίνημα ‘'κατέβηκαν'' με αμυντικούς προσανατολισμούς κάτι που ουσιαστικά
δεν τους βοήθησε, καθώς ηττήθηκαν σχετικά εύκολα.Στα υπόλοιπα αποβλήθηκε από τον πάγκο του Εργοτέλη ο Νίκος Καραγεωργίου για διαμαρτυρία μετά το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού. Οι Κρητικοί διαμαρτύρονται καθώς το κόρνερ από το οποίο προήλθε το γκολ, δεν υπήρχε μιας και ο Ριέρα ήταν αυτός που έβγαλε τη μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου και μάλιστα με το χέρι. Μετά το τέλος της αναμέτρησης οι διαμαρτυρίες συνεχίστηκαν προς το διαιτητή Γιάχο.Oι συνθέσεις των ομάδων:Εργοτέλης(Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλά