Υποβιβάστηκε η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ αν και πάλεψε επί 90 λεπτά ηττήθηκε τελικά με 1-0 από τον Ατρόμητο και αποχαιρέτησε και μαθηματικά την πρώτη κατηγορία. Ξέσπασαν σε κλάματα οι παίκτες της Ένωσης. Το παιχνίδι είχε τεράστιο ενδιαφέρον για την ΑΕΚ, καθώς με νίκη, υπό προϋποθέσεις, μπορούσε να πιέσει τις καταστάσεις στην Εφέσεων της ΕΠΟ. Τελικά η Ένωση αν και πάλεψε, ανορθόδοξα είναι η αλήθεια, γνώρισε την ήττα στις καθυστερήσεις
του αγώνα με το γκολ του Γιαννούλη. Συγκλονιστικές στιγμές στο τέλος με τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ να ξεσπούν σε κλάματα.

Γήπεδο: Περιστέρι

Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Ακρίβος, Καρατζίκας (Αθηνών)

4ος: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Παρατηρητής: Βέλλιος (Ξάνθης)

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Ατρόμητος (Παράσχος): Ράντμαν, Σκόνδρας, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Νάστος, Μπρίτο, Γκαρσία, Σουμπίνιο, Ουντότζι, Δημούτσος, Ναπολεόνι

ΑΕΚ (Δέλλας): Αραμπατζής, Φούντας, Γκερέιρο, Ρίκκα, Πετρόπουλος, Βλάχος, Μπουγαϊδης, Καραλής, Μητρόπουλος, Κουτρουμπής, Τσουκαλάς