«Χαμογέλασε» η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πανηγύρισε με το επιβλητικό 3-0 του Άρη στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Η πρώτη νίκη των Κιτρινόμαυρων μπορεί να βρήκε στον πάγκο τον Νίκο Κωστένογλου, ωστόσο από νωρίς άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ του Λαζαρίδη στο 10', ενώ στο 39' ο Λυμπερόπουλος πέτυχε το 2-0 και στο 78' ο Κάλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Άξιο αναφοράς ήταν ότι και οι δύο ομάδες είχαν από δύο δοκάρια:

Στο 29' σημειώθηκε

το πρώτο δοκάρι από σουτ του Κάλα, που τράνταξε το δοκάρι του Βελλίδη και ακριβώς στο επόμενο λεπτό το ίδιο συνέβη και για λογαριασμό του Άρη με την προσπάθεια του Καζναφέρη.

Μετά το 2-0 οι παίκτες του Σάκη Τσιώλη, προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ στις καθυστερήσεις του Α' ημιχρόνου, όμως η μπάλα χτύπησε για δεύτερη φορά στο δοκάρι του Αραμπατζή από την προσπάθεια του Παπαστεριανού.

Η ΑΕΚ ισοφάρισε τα δοκάρια στο 49' με τον Δέλλα, όμως κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ στο 78', με κεφαλιά του Κάλα, μετά από κόρνερ του Καφέ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Γκολ: 10' αυτογκόλ Λαζαρίδης, 39' Λυμπερόπουλος, 78' Κάλα

Κίτρινες κάρτες: Λεονάρντο, Κάλα, Λυμπερόπουλος, Μάκος - Καπετάνος, Παπαστεριανός