Νίκη κορυφής της ΑΕΚ στο Αγρίνιο!

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της σε μία εβδομάδα πέτυχε η ΑΕΚ στο Αγρίνιο επικρατώντας με 2-0 του Παναιτωλικού με δύο γκολ του Στιβ Μπέλεκ! Στην κορυφή της Super League οι «κιτρινόμαυροι» για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν!

Με τη φόρα των δύο συνεχόμενων νικών με Αστέρα Τρίπολης και Λεβαδειακό παρατάχθηκε η ΑΕΚ στο Αγρίνιο απέναντι στον Παναιτωλικό με στόχο να πάρει ακόμα ένα τρίποντο. Ο εξαιρετικός συνδυασμός των Νίκου Λυμπερόπουλου και Στιβ Μπέλεκ στο 21΄είχε ως αποτέλεσμα το γκολ του Καμερουνέζου. Ο Μπέλεκ έβαλε τη… σφραγίδα του στο σπουδαίο «διπλό» των «κιτρινόμαυρων» με κοντινή προβολή στις καθυστερήσεις. Ο Παναιτωλικός όντας καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσε να «σπάσει» την άμυνα των φιλοξενούμενων και μπορεί να αισθάνεται κάπως αδικημένος από την ήττα.