4άρα με υπογραφή των... νέων η Γιούβε!

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε η Γιουβέντους τις υποχρεώσεις της στο Campionato, μπαίνοντας παράλληλα με το δεξί στο νέο γήπεδό της. Η Μεγάλη Κυρία επικράτησε άνετα με 4-1 της Πάρμα, με τους "νέους" στην ομάδα να βάζουν φαρδιά - πλατιά την υπογραφή τους! Συγκεκριμένα, τα τρία από τα τέσσερα γκολ τα πέτυχαν παίκτες, οι οποίοι αποκτήθηκαν το καλοκαίρι! Το πρώτο γκολ της σεζόν για τη Γιούβε πέτυχε ο ελβετός αμυντικός, Στέφαν Λίχτσταϊνερ στο 17ο λεπτό.Οι δύο ομάδες
πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το εύθραυστο 1-0, ωστόσο στην επανάληψη η Γιούβε δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Πάρμα. Στο 58', έκανε σεφτέ στα γκολ με την ασπρόμαυρη φανέλα ο Σιμόνε Πέπε που αποκτήθηκε έναντι 7,5 εκ. ευρώ από την Ουντινέζε, ενώ στο 74' ο Αρτούρο Βιντάλ έκανε το 3-0, δίνοντας τέλος στις όποιες ελπίδες των φιλοξενουμένων.Επτά λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης, ο Κλαούντιο Μαρτσίσιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ το μόνο που κατάφερε η Πάρμα ήταν απλώς να μειώσει στο τελικό 4-1 με πέναλτι - γκολ του Τζιοβίνκο.