6άρα η Ρεάλ, 200 ο Ρονάλντο!

00:36 9/5/2013 - Πηγή: Sport.gr
Η Ρεάλ σκόρπισε 6-2 τη Μάλαγα γαι την 36η αγωνιστική της Primera, με τον Ρονάλντο να φτάνει τα 200 γκολ στην καριέρα του στη Βασίλισσα!Ο Αλμπιόλ έβαλε μπροστά την ομάδα του μόλις στο 3ο λεπτό, για να έρθει η... προσωρινή απάντηση της Μάλαγα με τον Σάντα Κρουζ στο 15'.Ο Κριστιάνο κέρδισε πέναλτι και αποβολή (Σέρτζιο Σάντσες) στο 21', ωστόσο ο Καμπαγιέρο τον νίκησε από τα 11 μέτρα, κρατώντας το 1-1. Ο CR7 βρήκε δίχτυα πέντε λεπτά αργότερα, ύστερα από έμμεσο (αυστηρή απόφαση) στην περιοχή της Μάλαγα, φτάνοντας τα 200 γκολ.Στο
33' ο Οζίλ έκανε το 3-1, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Αντούνες με γκολάρα μείωσε σε 3-2. Στις καθυστερήσεις του ημιχόνου ο Μπενζεμά σκόραρε το 4ο γκολ της Βασίλισσας.Στο 63ο λεπτό ήταν η σειρά του Μόντριτς να βάλει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ (5-2), ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Ντεμικέλις άφησε τη Μάλαγα με εννέα παίκτες! Το φινάλε στον αγώνα έγραψε ο Ντι Μαρία, σκοράροντας το 6ο γκολ στις καθυστερήσεις.