Αναστασίου: Δεν τα παρατάμε...

15:02 1/9/2013 - Πηγή: Sport.gr
Μήνυμα... ανασύνταξης έστειλε ο Γιάννης Αναστασίου στους παίκτες του Παναθηναϊκού την επόμενη του "Χ" με τη Βέροια στη Λεωφόρο.Ο τεχνικός του Τριφυλλιού ζήτησε από τους παίκτες να συνεχίσουν τη σκληρή δουλειά."Στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ήμασταν καλοί, όμως είχαμε ένα κενό διάστημα για 15-20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και το πληρώσαμε. Αυτές τις λεπτομέρειες πρέπει να διορθώσουμε, γιατί θα μπορούσαμε βέβαια να πετύχουμε και άλλα γκολ σε φάσεις όπου παίκτες όπως ο Αμπεΐντ, ο Μπεργκ και ο Διαμαντής, τελείωσαν μόνοι τους τις προσπάθειες αντί να δώσουν επί πλέον πάσα. Δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε τη δουλειά", τους είπε χαρακτηριστικά.Σε ό,τι αφορά το πρόγραμμα της προπόνησης, οι βασικοί ακολούθησαν πρόγραμμα αποθεραπείας, ενώ οι υπόλοιποι γυμνάστηκαν κανονικά.