Ανατροπή και νίκη για Δόξα!

Αν την πρώτη φορά στο Αγρίνιο ήταν τυχερή, αυτή τη φορά στο Καυτανζόγλειο η Δόξα Δράμας άξιζε τη νίκη κόντρα στον Παναιτωλικό, που προηγήθηκε, αν και αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, όμως στη συνέχεια δεν άντεξε την πίεση των γηπεδούχων.Ολα τα λεφτά ήταν το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Στο πρώτο δεν είχαμε ούτε μία φάση της προκοπής, με τον Παναιτωλικό, στο ντεμπούτο του Τάκη Λεμονή στον πάγκο του, να έχει την -ανούσια- κατοχή της μπάλας.Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, είχαμε την πρώτη ανατροπή του παιχνιδιού. Ο Ντολεζάι αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του
Σελίμου, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.Ακόμα κι έτσι, όμως, ήταν ο Παναιτωλικός που άνοιξε το σκορ στο 62', μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Κούσα, που πέρασε δύο αμυντικούς της Δόξας, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Σέρεμετ για το 0-1.Η χαρά των φιλοξενούμενων, όμως, κράτησε μόλις δύο λεπτά, αφού στο 64' ο Ονουάτσι έκανε ένα ανόητο πέναλτι στον Ψυχογιό, ανατρέποντάς τον μέσα στην περιοχή. Ο Λίμα ανέλαβε την εκτέλεση και δεν αστόχησε για το 1-1 της Δόξας στο 65'.Από εκείνο το σημείο και μετά η Δόξα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και έψαξε την ανατροπή, την οποία τελικά πέτυχε στο 82', όταν ο Κυβελίδης ελίχθηκε ανάμεσα σε Αναστασιάδη και Κούσα και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Σέρεμετ.Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν στο τέλος την ισοφάριση και λίγο έλειψε να την πετύχουν στο 94', όμως ο Αναστασιάδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση σε κοντινή κεφαλιά.