Ανατροπή με τριπλέτα-φωτιά ο Παναιτωλικός, που κέρδισε 3-2 στην Κέρκυρα

Με τον Αγγελο Χαριστέα να κάνει εξαιρετική εμφάνιση και τους Θεοδωρίδη, Καμαρά άξιους συμπαραστάτες ο Παναιτωλικός πέρασε σαν σίφουνας από την Κέρκυρα, παίρνοντας σπουδαία νίκη με 3-2 επί της τοπικής ομάδας. Οι Φαίακες προηγήθηκαν με τον Τουμέρ Μετίν στο α' μέρος, αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ πάτησε γκάζι
και αφού ισοφάρισε με τον Θεοδωρίδη, πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τους Καμαρά και Χαριστέα, κερδίζοντας για δεύτερο διαδοχικό ματς. Το σύνολο του Μπάντοβιτς μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Μπάρκογλου, αλλά δεν απέφυγε την δεύτερη εντός έδρας ήττα του. Αστοχος σε τετ α τετ ο ΘεοδωρίδηςΣε ένα κακό παιχνίδι στο α' μέρος και από τις δύο πλευρές, Κέρκυρα και Παναιτωλικός δημιούργησαν από μία μεγάλη φάση με τη διαφορά ότι οι γηπεδούχοι ευστόχησαν, ενώ οι φιλοξενούμενοι όχι. Οι Φαίακες ήταν αυτοί που από τα πρώτα λεπτά είχαν μικρή, αλλά φλύαρη υπεροχή, αλλά τον Τζενάμο να μην απειλείται ιδιαίτερα. Χάρη σε ατομική προσπάθεια του Χαριστέα όμως ο Παναιτωλικός έφτασε πρώτος κοντά στο γκολ, αλλά ο Θεοδωρίδης, που βρέθηκε τετ α τετ, πλάσαρε με το κακό του πόδι (το δεξί) και σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια.Εδωσε προβάδισμα ο ΜετίνΕυκαιρία, που πλήρωσε η ομάδα του, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Μετίν άνοιξε το σκορ μετά από ασταθή απόκρουση του Τζενάμο σε σουτ του Μπάρκογλου. Ο τούρκος είχε μία ακόμα καλή στιγμή στο 30' (σπουδαία επέμβαση του Τζενάμο), ενώ οι παίκτες του Μπάντοβιτς με την ψυχολογία του γκολ είχαν κυριαρχήσει. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στο τελευταίο 5λεπτο -ο Τεννές είχε ήδη κάνει την πρώτη αλλαγή, περνώντας τον Μουμίν στη θέση του αρνητικού Εντζεγκέλε-, αλλά έφτιαξε μόλις μία καλή φάση όταν ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε κεφαλιά του Χαριστέα.Σούπερ τριπλέτα και 1-1 με ΘεοδωρίδηΜε την έναρξη της επανάληψης ο Τεννές πέρασε στο ματς τον Καμαρά, που με τον Χαριστέα και τον ανεβασμένο Θεοδωρίδη, δημιούργησαν τριπλέτα, που έκανε άνω κάτω την αντίπαλη άμυνα. Ο Γκαλίνοβιτς απεσόβησε το σουτ του Ρότσα, αλλά δεν κατάφερε να αντιδράσει στην προσπάθεια του Θεοδωρίδη, που μετά από μπαλιά του Καμαρά, τον κεραυνοβόλησε ισοφαρίζοντας στο 50'. Δύο λεπτά αργότερα μάλιστα ο Καμαρά άγγιξε την ανατροπή, αλλά η κεφαλιά του κατέληξε μόλις άουτ. Ο Μπάρκογλου μία φάση πριν την ισοφάριση είχε την ευκαιρία για το 2-0, αλλά δεν την εκμεταλλεύτηκε.Χτύπησε στην αντεπίθεση με Καμαρά και ΧαριστέαΜέχρι το 60' η ομάδα του Αγρινίου συνέχισε να έχει την υπεροχή, χωρίς όμως να την εκμεταλλευτεί με συνέπεια η Κέρκυρα να ανέβει στη συνέχεια και να πάρει τα ηνία. Οι παίκτες του Τεννέ όμως έβγαιναν επικίνδυνα στην αντεπίθεση και στο 80' -πέντε λεπτά νωρίτερα είχε ακυρωθεί γκολ του Μετίν για χέρι-, ανέτρεψε πλήρως το σκορ με υποδειγματική αντεπίθεση. Ο Αντι βρήκε τον Θεοδωρίδη, αυτός τον Καμαρά και ο σενεγαλέζος με ψύχραιμο πλασέ έδωσε το προβάδισμα. Οι αγρινιώτες δεν περιορίστηκαν σε αυτό το 2-1 και στο 86' ο Χαριστέας σφράγισε με προσωπικό του τέρμα την εξαιρετική του εμφάνιση, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστε