Ανατροπή με Ζλάταν για τη Μίλαν

Στο πρώτο ημίχρονο η Ρόμα κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνά της και με γκολ του Οσβάλντο στο 44` μπήκε μπροστά στο σκορ, σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης.Η Μίλαν, πάντως, αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς στο 53` με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ιμπραϊμοβιτς.Ο σουηδός άσος ήταν αυτός που χάρισε τελικά τη νίκη στη Μίλαν, με γκολ που σημείωσε στο 83ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη, οι ροσονέρι αύξησαν τη διαφορά τους από τη δεύτερη Γιουβέντους στους 7 βαθμούς και περιμένουν να δουν το αποτέλεσμα της Κυρίας στο ματς με την Ιντερ την Κυριακή (25/3, 21:45GR).Σάββατο (24/3)Μίλαν - Ρόμα 2-1 (53`, 83` Ιμπραϊμοβιτς - 44` Οσβάλντο)21:45 Παλέρμο - Ουντινέζε Κυριακή (25/3)13:30 Αταλάντα - Μπολόνια 16:00 Νοβάρα - Λέτσε 16:00 Λάτσιο - Κάλιαρι 16:00 Τζένοα - Φιορεντίνα 16:00 Κιέβο Βερόνα - Σιένα 16:00 Τσεζένα - Πάρμα 16:00 Νάπολι - Κατάνια 21:45 Γιουβέντους - Ιντερ