ΑΠΟΕΛ και Αρης Λεμεσού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου

Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και τον Αρη Λεμεσού στο Γ.Σ.Π. για τον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Κύπρου. Η ομάδα του Γιοβάνοβιτς, παρόλο που είχε αριθμητικό πλεονέκτημα για 50 λεπτά, δεν μπόρεσε να πετύχει ένα γκολ και πλέον το εισιτήριο για τον τελικό θα κριθεί στον επαναληπτικό

αγώνα.

ΑΠΟΕΛ – Αρης Λεμεσού 0-0

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σωστή αμυντική λειτουργία από τα πρώτα λεπτά και έτσι δεν επέτρεψαν στον ΑΠΟΕΛ, είχε την κατοχή της μπάλας, να πλησιάσει με επιτυχία την εστία τους. Στο 40ο λεπτό ο Αρης έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Λόμπε δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κυνήγησαν το γκολ, κλείνοντας την ομάδα του Κυριάκου στα καρέ της, δεν είχαν όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα και έτσι το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.