Απώλεια για την Μπάγερν με Γκλάντμπαχ

Μίνι έκπληξη στο ματς Μπάγερν - Γκλάντμπαχ, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στην Bundesliga. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.Η Γκλάντμπαχ πάγωσε την Allianz Arena στο 21ο λεπτό, όταν και προηγήθηκε με γκολ - πέναλτι του Μαρξ.
Η Μπάγερν, που ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να σώσει τον βαθμό, ισοφαρίζοντας με τον Σακίρι στο 60ό λεπτό.Παρά τους δύο βαθμούς που έχασαν, οι Βαυαροί έχουν διαφορά ασφαλείας (+12) από τη 2η της βαθμολογίας Λεβερκούζεν, η οποία το Σάββατο (15/12) υποδέχεται το Αμβούργο.Αναλυτικά το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικήςΠαρακσευή 14/1221:30GR Μπάγερν Μονάχου – Γκλάντμπαχ 1-1 (60' Σακίρι - 21' Μάρξ)Σάββατο 15/1216:30GR Μπάγερ Λεβερκούζεν - Αμβούργο    16:30GR Μάιντς - Στουτγκάρδη16:30GR Βόλφσμπουργκ - Αϊντραχτ Φρανκφούρτης16:30GR Γκρόιτερ Φιρτ - Αουγκσμπουργκ16:30GR Φορτούνα Ντίσελντορφ - Ανόβερο19:30GR Σάλκε - Φράιμπουργκ Κυριακή 16/11216:30GR Χόφενχαϊμ - Μπορούσια Ντόρτμουντ18:30GR Βέρντερ Βρέμης - Νυρεμβέργη