Αρης και ΑΕΚ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, δίνοντας και μαθηματικά την πρώτη θέση στον ΠΑΟΚ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Αρη με την ΑΕΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1, χάρη στο γκολ του Λεονάρντο για την Ενωση, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Αισθητά καλύτερος ο Αρης -κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο- έχασε μέσα από τα χέρια του την ευκαιρία να ανέβει τρίτος, καθώς

ισοφαρίστηκε στην εκπνοή έπειτα από τραγικό λάθος του εκ των κορυφαίων ως εκείνη τη στιγμή, Κάρλος Αράνο. Κορυφαίος του αγώνα ο Πρίττας που άνοιξε και το σκορ για την ομάδα του, δικαίωσε την επιλογή του Οτο Ρεχάγκελ με την εμφάνισή του και βάζει πλώρη για Μουντιάλ. Στο Champions League o ΠΑΟΚ που κλείδωσε την πρώτη θέση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε σπουδαίες συγκινήσεις, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν νωθρά στον αγωνιστικό χώρο του Κλεάνθης Βικελίδης και μη θυμίζοντας σε κανένα σημείο βέβαια, την ενέργεια που επέδειξαν στο -προ τριών ημερών- παιχνίδι του ΟΑΚΑ. Η ανάπαυλα βρήκε την ΑΕΚ να έχει την ελαφρά υπεροχή στην κατοχή της μπάλας, τον Αρη να έχ