Ατρόμητος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα, σε φιλική αναμέτρηση στο Περιστέρι

Μετά από ένα πολύ μέτριο παιχνίδι, Ατρόμητος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Περιστέρι. Το ανεπίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα του Ατρόμητου πραγματοποίησε ο Μήτρογλου, ενώ ο Αγγελος Χαριστέας του Παναιτωλικού αγωνίστηκε 29 λεπτά, πριν αποχωρήσει με πρόβλημα στο πόδι. Τίποτα το ιδιαίτεροΙσορροπημένο ήταν το παιχνίδι στο ξεκίνημα, με τις δύο ομάδες να δείχνουν όρεξη και ενέργεια, αλλά να μην μπορούν να δημιουργήσουν
κάποια καλή ευκαιρία για γκολ. Η πρώτη καλή φάση του πρώτου μέρους ανήκε στον Παναιτωλικό, όταν στο 27' ο Εντζεγκουέλε δεν έκανε καλό κοντρόλ στην μικρή περιοχή, μετά από κόρνερ του Θεοδωρίδη, δίνοντας την ευκαιρία στον Ιτανζ να μπλοκάρει.Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ατρόμητος απάντησε στην ευκαιρία των φιλοξενούμενων, με τον Σφακιανάκη να αστοχεί από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, ενώ στο 42' είχαμε την τελευταία καλή φάση του πρώτου 45άλεπτου, με τον Καραμαλίκη να δοκιμάζει το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά να αστοχεί.Κάτι έγινε στο δεύτεροΗ εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τους δύο προπονητές να προχωρούν σε πολλές αλλαγές, που σταδιακά επηρέασαν πολύ τον ρυθμό του αγώνα.Στο 56', ο Αθανασίου αστόχησε σε σουτ έξω από την περιοχή για τον Ατρόμητο, ενώ στην συνέχεια οι αγρινιώτες απείλησαν δύο φορές, με εκτελέσεις φάουλ του Ρότσα (63', 66').Η ομάδα του Τεννέ ήταν πιο επιθετική στα τελευταία λεπτά του φιλικού, φτάνοντας με αξιώσεις μπροστά από την εστία του Ράντμαν. Στο 78', ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου μπλόκαρε την κεφαλιά του Καραμαλίκη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα παραχώρησε κόρνερ σε φάουλ του Ρότσα.Η ομάδα του Δώνη άγγιξε το 1-0 στο 86', στην καλύτερη της φάση στον αγώνα, όταν μετά από πάσα του Μήτρογλου, ο Μπέλιτς σούταρε από πλάγια θέση, αναγκάζοντας τον Μπαμπανιώτη σε εντυπωσιακή επέμβαση.Τελικά, Ατρόμητος και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0 μέχρι την συμπλήρωση των 90', παρουσιάζοντας ένα πολύ μέτριο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο Περιστέρι.