Μπερντίγιεφ: Ολα θα κριθούν στο τέλος

Ο Κούρμπαν Μπερντίγιεφ χαρακτήρισε αρνητικό το αποτέλεσμα για την ομάδα του και υποστήριξε πως τα πάντα θα κριθούν στον τελευταίο αγώνα, ενώ παραδέχθηκε την αδυναμία της ομάδας του στην άμυνα. Ο ρώσος προπονητής της Ρούμπιν ρωτήθηκε για την έλλειψη πάθους της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, τονίζοντας ότι "υπήρχε πιο πολύ ο φόβος και το μυαλό ήταν στο να αποφύγουμε το λάθος. Δεν θεωρώ ότι έλειπε το πάθος από την ομάδα μου. Ο ΠΑΟΚ ήταν ακριβώς όπως τον περίμενα. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το 2-1 θα μπορούσαμε να τελειώσουμε το παιχνίδι.Τα
παιδιά κατάλαβαν ότι μας ενδιαφέρει μόνο η νίκη κι έκαναν τα πάντα για να πετύχουν το τρίτο γκολ, αλλά τελικώς ήρθε η ισοφάριση. Αν εξαιρέσουμε εξάλλου την ευκαιρία του ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά, η Ρουμπίν είχε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει και τρία και τέσσερα γκολ", είπε και ρωτήθηκε για τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα."Η ομάδα χρειάζεται λίγο χρόνο η ομάδα. Με τον Βαλντέζ έχουμε ανέβει επιθετικά. Με τον καιρό πιστεύω ότι θα βελτιωθούμε και θα αυξήσουμε τα καλά διαστήματα στην απόδοσή μας", είπε και ρωτήθηκε για τη πρόκριση, όπου αρκέστηκε να πει "όλα θα κριθούν στα τελευταία παιχνίδια", ενώ σχετικά με την αδυναμία στα αμυντικά άκρα, είπε πως "φταίει το ότι συνήθως αλλάζουμε τους πλάγιους αμυντικούς λόγω των διαδοχικών τραυματισμών. Δεν έχουμε δέσει σαν ομάδα", είπε.