Μπράμος: Εχουμε ακόμα 40 λεπτά και ο καλύτερος ας περάσει

Ο Μάικ Μπράμος τόνισε πως ουσιαστικά ο νικητής του αγώνα κρίθηκε από το ξεκίνημα, όταν οι πράσινοι μπήκαν χωρίς συγκέντρωση στο παρκέ, ενώ οι Καταλανοί πέτυχαν εύκολα καλάθια και απέκτησαν αυτοπεποίθηση, ωστόσο όπως είπε "έχουμε ακόμα 40 λεπτά και ο καλύτερος ας περάσει".Ο Μπράμος τόνισε χαρακτηριστικά: "Ουσιαστικά μας νίκησαν στην αρχή του αγώνα που εμείς μπήκαμε χωρίς να έχουμε συγκέντρωση στο παιχνίδι μας. Αυτοί πέτυχαν εύκολα καλάθια και απέκτησαν αυτοπεποίθηση. Αυτό πρέπει να διορθώσουμε ενόψει του σημαντικού παιχνιδιού που έχουμε.Άλλαξαν τον ρυθμό τους. Εμείς
πρέπει να βρούμε αυτοπεποίθηση στις κινήσεις μας στο επόμενο παιχνίδι και να αντιμετωπίσουμε αυτές τις καταστάσεις. Πρέπει να πάμε εκεί συγκεντρωμένοι. Όπως κερδίσαμε εμείς εκεί, κέρδισαν αυτοί εδώ σήμερα. Έχουμε ακόμα 40 λεπτά και ο καλύτερος ας περάσει".Αναφορικά με την αστοχία των πράσινων, σχολίασε: "Αυτό έχει συμβεί σε όλη τη σειρά. Εμείς κάναμε πολλά σουτ αλλά δεν τα βάλαμε. Σήμερα αυτοί έβαλαν τα μεγάλα σουτ. Αυτό είναι το μπάσκετ. Συμβαίνουν αυτά σε μια σειρά αγώνων".Τέλος, αν πιστεύει στη νίκη επί της Μπαρτσελόνα στο πέμπτο ματς, δήλωσε: "Φυσικά και το πιστεύω. Έχουμε κάνει πολύ δουλειά για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο, ακόμα και στο 2-2 που είμαστε σήμερα. Έχουμε κάποιες μέρες για να προετοιμαστούμε και θα πάμε εκεί για τη νίκη".