"Χ" με Σουάρες στο... 97' η Λίβερπουλ, 2-2 με Τσέλσι!

Την μπουκιά από το στόμα της Τσέλσι πήρε η Λίβερπουλ, που ισοφάρισε στο τελικό 2-2 στο Ανφιλντ μνε γκολ του Σουάρες στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!Νωρίτερα, ο... ήρωας των Reds είχε δαγκώσει στο χέρι τον Ιβάνοβιτς της Τσέλσι, γεγονός που δεν έγινε αντιληπτό από τον διαιτητή της αναμέτρησης!Η ομάδα του Μπενίτεθ, που επέστρεψε ως αντίπαλος στο Ανφιλντ
και αποθεώθηκε, προηγήθηκε στο 26' με τον Οσκαρ. Η Λίβερπουλ απάντησε με τον Στάριτζ στο 52ο λεπτό, ωστόσο μόλις πέντε λεπτά αργότερα ο Αζάρ έκανε 1-2 από το σημείο του πέναλτι.Η Λίβεπρουλ κρατούσε τον τελευταίο λόγο στην... τελευταία φάση, με τον Σουάρες να ισοφαρίζει στο τελικό 2-2 και να κρατά ζωντανές τις ελπίδες για ευρωπαϊκή έξοδο. Σε ό,τι αφορά την Τσέλσι, έχασε την ευκαιρία να κάνει αποφασιστικό βήμα για την 3η θέση.Η 34η αγωνιστικήΣάββατο 20/4Φούλαμ-Άρσεναλ 0-1 (43' Μερτεζάκερ)ΚΠΡ-Στόουκ 0-2 (42' Κράουτς, 77' Γουόλτερς Π)Σουόνσι-Σαουθάμπτον 0-0Γουέστ Μ.-Νιούκαστλ 1-1 (63' Τζόουνς-8'Γκουφράν)Σάντερλαντ-Έβερτον 1-0 (45' Σεσενιόν)Γουέστ Χαμ-Γουίγκαν 2-0 (21' Τζάρβις, 81' Νόλαν)Νόριτς-Ρέντινγκ 2-1 (50', 51' Μπένετ-72' ΜακΚλέρι)Κυριάκη 21/4Τότεναμ - Σίτι 3-1 (75' Ντέμπσεϊ, 79' Ντεφόε, 82' Μπέιλ - 5' Νασρί)Λίβερπουλ - Τσέλσι 2-2 (52' Στάιριτζ, 90+7' Σουάρες - 26' Οσκαρ, 57' Αζάρ)Δευτέρα 22/422.00GR Γιουνάιτεντ - Αστον Βίλα