Χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φρινγκς, η Βέρντερ επικράτησε με 1-0 της Κολονίας

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόρστεν Φριγνκς χάρισε τη νίκη στη Βέρντερ Βρέμης με 1-0 επί της Κολονίας και την έστειλε ξανά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Εκεί, η ομάδα του Τόμας Σκάαφ ισοβαθμεί με την Μπάγερ με την οποία θα κονταροχτυπηθούν για το τρίτο και τελευταίο εισιτήριο για το Champions League.

Βέρντερ Βρέμης – Κολονία 1-0 (90’+1’πεν. Φρινγκς)

Μοιρασμένο το πρώτο μέρος για τις δύο ομάδες, που δημιούργησαν αρκετές φάσεις μπροστά στις αντίπαλες εστίες. Καμία δεν

μπόρεσε όμως να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με το 0-0 να διατηρείται μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στη Βέρντερ, που ανέβασε στροφές και απείλησε πολλές φορές τον Κέσλερ. Η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία, ωστόσο, ανήκει στην Κολονία, όταν στο 72ο λεπτό ο Νοβάκοβιτς σημάδεψε το δοκάρι του Βίισε.

Και ενώ οι δύο ομάδες έδειχναν συμβιβασμένες με τη λευκή ισοπαλία, ο Ζερομέλ αποδείχθηκε μοιραίος παίκτης για τους φιλοξενουμένους, καθώς στο πρώτο λεπτό τ