Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση της Σεβίλης με την Μάλαγα

20:16 6/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Σεβίλη και την Μάλαγα στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Primera Division, με την ομάδα της Ανδαλουσίας να γνωρίζει την δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της και τους φιλοξενούμενους να παραμένουν χωρίς νίκη για πέμπτη συνεχόμενη αγωνιστική. Η Μάλαγα ξεκίνησε με το αριστερό, καθώς στο 6ο μόλις λεπτό ο Ασένχο τραυματίστηκε στο γόνατο
και έγινε αναγκαστική αλλαγή, με τον Αρνάου να παίρνει την θέση του κάτω από τα δοκάρια.Οι γηπεδούχοι σημείωσαν αρκετές ευκαιρίες στα λεπτά που ακολούθησαν, κυρίως με τον Φαμπιάνο, που απειλούσε συχνά τον Αρνάου, όπως στο 15` και στο 35`, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ.Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που παρουσιάστηκαν πιο οργανωμένοι και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ. Ο Πάλοπ όμως διατήρησε ανέπαφη την εστία του, με σημαντικότερη φάση αυτή στις καθυστερήσεις, όταν είπε όχι στον Γουέιλιγκτον, και διατήρησε το 0-0 μέ