Διασυρμός στο Ούντινε για την Ιντερ!

15:37 6/1/2013 - Πηγή: Sport.gr
Για τρίτο συνεχές ματς χωρίς νίκη έμεινε η Ιντερ, που υπέστη βαριά ήττα 0-3 από την Ουντινέζε στο Φρίουλι, σε αγώνα για τη 19η αγωνιστική της Serie A.Οι νερατζούρι υποχώρησαν στην 5η θέση (!) ενώ αν η Γιουβέντους νικήσει τη Σαμπντόρια, θα βρεθούν στο -12 από την κορυφή!Το παιχνίδι κρίθηκε σε ένα 15λεπτο. Στο 64 ο Ντι Νατάλε άνοιξε το σκορ, στο 75' ο Μουριέλ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 79' ξανά ο Ντι Νατάλε έγραψε τον επίλογο. Στο
65ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ζουάν για τους φιλοξενούμενους.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:Σάββατο (5/1)Κατάνια - Τορίνο 0-0Λάτσιο - Κάλιαρι 2-1 (79' Κονκό, 86' πέν. Καντρέβα - 62' Σάου)Κυριακή (6/1)Ουντινέζε - Ιντερ 3-0 (64', 79, Ντι Νατάλε, 75' Μουριέλ)16:00 Φιορεντίνα - Πεσκάρα  16:00 Κιέβο Βερόνα - Αταλάντα  16:00 Τζένοα - Μπολόνια  16:00 Πάρμα - Παλέρμο  16:00 Μίλαν - Σιένα  16:00 Γιουβέντους - Σαμπντόρια  21:45 Νάπολι - Ρόμα