Διατήρησε το +4 η Νάπολι, 1-1 με την Μίλαν (vid.)

Η δεύτερη Νάπολι διατήρησε το +4 από την τρίτη Μίλαν, αφού οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο Σαν Σίρο, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν την αναμέτρηση με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Φλαμινί στο 72'.Η Μίλαν ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση, είχε την υπεροχή και στο 29' κατάφερε να την μετουσιώσει σε γκολ, όταν μετά από προσπάθεια του Ρομπίνιο, ο Φλαμινί έγινε κάτοχος
της μπάλας και σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Ντε Σάνκτις και άνοιξε το σκορ.Ωστόσο, οι πανηγυρισμοί της ομάδας του Αλέγκρι δεν κράτησαν για πολύ, αφού τρία λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν. Στο 32', ο Χάμσικ βρήκε με εξαιρετική πάσα τον Πάντεφ, ο οποίος σκόραρε και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το ισόπαλο 1-1.Στο 73', οι ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν, αφού η Μίλαν έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Φλαμινί με απευθείας κόκκινη κάρτα, για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Ζουνίγκα.Εχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, η ομάδα του Ματσάρι αύξησε την πίεση της στην συνέχεια, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει σε δεύτερο γκολ, με τους ροσονέρι να κρατούν σχετικά εύκολα το ισόπαλο 1-1 μέχρι το τέλος.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 32ης αγωνιστικής:Σάββατο (13/4)Πεσκάρα - Σιένα 2-3 (52' Τσέλικ, 59' Τόνι - 14' Αντζελο, 33' αυτ. Ζανόν, 86' Εμεγκάρα)Αταλάντα - Φιορεντίνα 0-2 (61' πέν. Πιζάρο, 72' Λαρόντο)Κυριακή (14/4)Παλέρμο - Μπολόνια 1-1 (5' Ιλιτσιτς - 18' Γκαμπιαντίνι)Πάρμα - Ουντινέζε 0-3 (12', 43' Μουριέλ, 62' Περέιρα)Κιέβο Βερόνα - Κατάνια 0-0Τζένοα - Σαμπντόρια 1-1 (80' Ματουζάλεμ - 28' Εντερ)    Τορίνο - Ρόμα 1-2 (31' Μπιάνκι - 22' Οσβάλντο, 60' Λαμέλα)  Κάλιαρι - Ιντερ 2-0 (63' πέν., 76' Πινίγια)Μίλαν - Νάπολι 1-1 (29' Φλαμινί - 32' Πάντεφ)Δευτέρα (15/4)21:45 Λάτσιο - Γιουβέντους