Διπλό και... 3η θέση η Λεβερκούζεν

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέρασε και από τη "Rhein-Neckar-Arena", επικρατώντας 2-1 της Χόφενχαϊμ για τη 13η αγωνιστική της Super League. Στο τέλος έσωσε τον βαθμό η Γκλάντμπαχ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αουγκσμπουργκ.Η Μπάγερ έβαλε βάσεις για το διπλό από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, καθώς προηγήθηκε με 2-0, χάρη σε τέρματα
που πέτυχαν οι Μπέντερ στο 15' και ο Καρβαγιάλ στο 38'. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν απλώς να μειώσουν στο τελικό 1-2 με τον Τζόνσον στο 60ό λεπτό.Την ίδια ώρα, Αουγκσμπουργκ και Στουτγκάρδη έμεναν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μόλντερς μόλις στο 5ο λεπτό, ωστόσο είδαν τον Χέρμαν στο 85' να τους γκρεμίζει τα όνειρα για τη 2η νίκη τους στο πρωτάθλημα.Πρόγραμμα, αποτέλεσμα και σκόρερ 13ης αγωνιστικήςΠαρασκευή 23/11Φορτούνα Ντίσελντορφ-Αμβούργο 2-0 (45+2' Κρούζε, 64' Ράιζινγκερ)Σάββατο 24/11Μπάγερν Μονάχου-Ανόβερο 5-0 (3' Μαρτίνεθ, 24' Κρος, 37' Ριμπερί, 63' Ντάντε, 67' Γκόμεζ)Σάλκε-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-1 (11' Χούντελαρ - 13' Αϊνερ)Βόλφσμπουργκ-Βέρντερ Βρέμης 1-1 (64΄Ντοστ - 35' Αρναούτοβιτς)Μάιντς-Ντόρτμουντ 1-2 (4' Καλίγκιουρι - 12' Ρόις, 43' Λεβαντόφκσι)Γκρόιτερ Φιρτ-Νυρεμβέργη 0-0Κυριακή 25/11Φράιμπουργκ-Στουτγκάρδη 3-0 (22' Ρόζενταλ, 66' Κρμας, 73' Kρους)Χόφενχαϊμ-Λεβερκούζεν 1-2 (60' Τζόνσον - 15' Μπέντερ, 38' Καρβαγιάλ)Άουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ 1-1 (5' Μόλντερς, 85' Χέρμαν)