Διπλό και... αναμονή για Λεβερκούζεν

Με τον Κίεσλινγκ να πετυχαίνει το 8ο γκολ στη φετινή Bundesliga, η Λεβερκούζεν πέρασε με 1-0 από το Βερολίνο στο ματς με τη Χέρτα, μείωσε την απόσταση από την Μπάγερν και την κορυφή στον έναν βαθμό και περιμένει το αποτέλεσμα του ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής ανάμεσα στους Βαυαρούς και την Ντόρτμουντ (19.30GR).► ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΒΘΜΟΛΟΓΙΑΑυτή ήταν η 10η νίκη σε 13 αγώνες για την ομάδα του Σάμι Χίπια, που δείχνει ότι έχει και τις δυνατότητες, αλλά και τις...
αντοχές να μείνει κοντά στις Μπάγερν και Ντόρτμουντ.Ματσάρα έγινε στη Φρανκφούρτη, με την Άιντραχτ και τη Σάλκε να... σταματούν στο εντυπωσιακό 3-3, με τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά με 2-0 στο ημίχρονο και τελικά να... σώζουν τον βαθμό στο 86' με γκολ του Χέβεντες.Γκολ και... αυτογκόλ πέτυχε ο Φλουμ, που μαζί με τον Γιοσέλου (δύο γκολ) γύρισαν το εις βάρος του 0-2 σε διάστημα 15 λεπτών στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου (55-69)!Πρώτη απώλεια για τη Βόλφσμπουργκ, ύστερα από τέσσερις σερί νίκες. Οι "Λύκοι" δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους 1-0 από το γκολ του Αρνλοντ στο 39' στη Νυρεμβέργη, καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 72' με τον Γκίντσεκ.Απομακρύνεται από την επικίνδυνη ζώνη η Αουγκσμπουργκ, που νίκησε εντός έδρας με 2-0 τη Χόφεχαϊμ, με τον Αλτιντοπ να πετυχαίνει και τα δύο γκολ.Νίκη - ανάσα, τέλος, πέτυχε και η Φράιμπουργκ, που πέρασε με 1-0 από την έδρα της Μπράουνσβαϊγκ με σκόρερ του "χρυσού" γκολ τον Φερνάντες.