Διπλό με Κωνσταντίνου η ΑΕΛ

Με πρωταγωνιστή τον Μιχάλη Κωνσταντίνου, η ΑΕΛ νίκησε με 3-1 την Πάφο, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και έπιασε την ΑΕΚ Λάρνακας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.Η ΑΕΛ ήταν... καταιγιστική από το ξεκίνημα του αγώνα και ο Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, ενώ ο Σέρχιο έκανε το 2-0 στο 14`.Εννέα λεπτά αργότερα, στο 23`, ο Κωνσταντίνου έκανε το 3-0 για την ΑΕΛ, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 29` με τον Αγκουινάλντο,Το 3-1 του ημιχρόνου διατηρήθηκε σε ολόκληρο το ματς, με την ΑΕΛ να φτάνει πολύ εύκολα στη νίκη.Αποτελέσματα και σκόρερ 10ης αγωνιστικήςΣάββατο (17/11)Παραλίμνι - Αγία Νάπα  1-0Αλκή - Ολυμπιακός Λευκωσίας  0-0ΑΕ Πάφος - ΑΕΛ 1-3 (2`, 23` Κωνσταντίνου, 14` Σέρχιο - 29` Αγκουινάλντο)Κυριακή (18/11)17:00 Δόξα Κατωκοπιάς - Νέα Σαλαμίνα 18:00 Απόλλων Λεμεσού - Ομόνοια 18:00 ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ Λάρνακας 19:00 Ανόρθωση - Εθνικός Αχνας