Διπλό στη Βερόνα η Γιουβέντους

15:21 3/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Σε μία έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύεται (σ.σ.: είχε να νικήσει από το 2008), η Γιουβέντους πέτυχε μια σπουδαία νίκη στην προσπάθειά της να φτάσει στην κατάκτηση του τίτλου στην Ιταλία.Η Μεγάλη Κυρία νίκησε 2-1 την Κιέβο του Νίκου Σπυρόπουλου, ο οποίος ήταν στην αποστολή, ωστόσο δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.Η Γιούβε, που ξέφυγε ξανά με τρεις βαθμούς από τη Νάπολι, πήρε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο ισχυρό προβάδισμα, καθώς στο 10ο λεπτό ο Μάτρι άνοιξε το σκορ και στο 42' ο Λιχτστάινερ έκανε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Κιέβο ήταν απλώς να μειώσει στο τελικό 1-2 με τον Τερεάου στο
52ο λεπτό.Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής Παρασκευή (1/2)Ρόμα - Κάλιαρι 2-4 (35' Τότιι, 93' Μαρκίνιο - 5' Ναϊνγκολάν, 46' αυτ. Γκοϊγκοετσέα, 53' Σάου, 71' Πισάνο)Σάββατο (2/2)Τορίνο - Σαμπντόρια 0-0Νάπολι - Κατάνια 2-0 (31' Χάμσικ, 44' Καναβάρο)Κυριακή (3/2)Κιέβο - Γιουβέντους 1-2 (52' Τερεάου - 10' Μάτρι, 42' Λιχτστάινερ)Παλέρμο - Αταλάντα (16:00GR)Πεσκάρα - ΜπολόνιαΣιένα - ΊντερΤζένοα - ΛάτσιοΦιορεντίνα - ΠάρμαΜίλαν - Ουντινέζε (21:45GR)