Διπλό στο Ντόρτμουντ η Βόλφσμπουργκ!

Με υψωμένες γροθιές έφυγε από το "Signal Iduna Park" η Βόλφσμπουργ, επικρατώντας 3-2 της Ντόρτμουντ! Διπλό στο Αουγκσμπουργκ η Μπάγερν, 3άρα στη Σάλε η Στουτγκάρη με σόου Ιμπίσεβιτς.Τη νίκη της αγωνιστικής (16η) στην Bundesliga πέτυχε η Βόλφσμπουργκ, περνώντας με 3-2 από την έδρα της Ντόρτμουντ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς - νωρίς, με τον Ρόις στο 6ο λεπτό. Στο 35' τα δεδομένα
διαφοροποιήθηκαν, καθώς οι "Λύκοι" κέρδισαν πέναλτι και μαζί την αποβολή του Σμέλτζερ. Ο Ντιέγκο έκανε το 1-1, ενώ στο 41' ο Βιερίνια "σέρβιρε" στον Νάλντο για το 2-1. Η Ντόρτμουν ισοφάρισε με πέναλτι του Μπλατζικόφσκι στο 61', αλλά οκτώ λεπτά αργότερα ο Ντοστ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.Επιστροφή στις νίκες για την Μπάγερν, που με Γκόμεζ και Μίλερ δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει εκτός έδρας της Αουγκσμπουρκ με 2-0.Εντυπωσιακή η Στουτγκάρδη, εντυπωσιακός και ο Ιμπίσεβιτς με χατ τρικ οδήγησε την ομάδα του σε νίκη 3-1 επί της Σάλκε.Σημαντικές νίκες για Φράιμπουργκ και Νυρεμβέργη επί των Γκρόιτερ Φιρτ και Φορτούνα, αντίστοιχα.