Δύσκολη νίκη για Βόλφσμπουργκ

Η ομάδα του Φέλιξ Μάγκατ δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά κατάφερε τελικά να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Φράιμπουργκ, επικρατώντας εντός έδρας με 3-2. Οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ επιθετικά στο ξεκίνημα του αγώνα, με χαρακτηριστικό το γεγονός ότι στα πρώτα 15 λεπτά επιτεύχθηκαν τρία γκολ!Μόλις στο 5', ο Γίρατσεκ άνοιξε το σκορ για τους Λύκους, αλλά στο 12' οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και ισοφάρισαν σε 1-1, με γκολ του Φλουμ. Οι πανηγυρισμοί της Φράιμπουργκ δεν κράτησαν πολύ, αφού δύο λεπτά μετά, ο Σάφερ έβαλε εκ νέου τους γηπεδούχους μπροστά
στο σκορ, κάνοντας το 2-1.Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Στο 38', ο Καλιγκιούρι ισοφάρισε, για δεύτερη φορά, για την Φράιμπουργκ σε 2-2, το οποίο ήταν και το σκορ για το πρώτο μέρος.Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, για τρίτη φορά στον αγώνα και τελικά το κράτησαν μέχρι το τέλος. Στο 61', ο Γίρατσεκ, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το τελικό 3-2 για την Βόλφσμπουργκ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής:Παρασκευή (10/2)Βόλφσμπουργκ - Φράιμπουργκ 3-2 (5', 61' Γίρατσεκ, 14' Σάφερ - 12' Φλουμ, 38' Καλιγκιούρι) Σάββατο (11/2)16:30GR Μπάγερν Μονάχου - Καϊζερσλάουτερν  16:30GR Βέρντερ Βρέμης - Χόφενχαϊμ  16:30GR Μπορούσια Ντόρτμουντ - Μπάγερ Λεβερκούζεν  16:30GR Στουτγκάρδη - Χέρτα Βερολίνου  16:30GR Μάιντς - Ανόβερο  19:30GR Γκλάντμπαχ - Σάλκε  Κυριακή (12/2)16:30GR Αουγκσμπουργκ - Νυρεμβέργη  18:30GR Κολονία - Αμβούργο