Εχασε από την Μανίσασπορ η Ξάνθη στο τελευταίο της φιλικό στην Ολλανδία

00:31 7/8/2010 - Πηγή: Sport.gr

Με ήττα ολοκλήρωσε τα φιλικά παιχνίδια της επί ολλανδικού εδάφους η Skoda Ξάνθη, καθώς έχασε στο τελευταίο φιλικό από την τουρκική Μανίσασπορ με 1-0, χάρη σε γκολ του Νιζαμετίν στο 12ο λεπτό, το απόγευμα της Παρασκευής (6/8).

Η ξανθιώτικη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλή προς το τέλος του, αλλά οι προσπάθειες του Ελινγκτον και του Μάνταλου δεν βρήκαν στόχο. Στην

επανάληψη η Skoda ανεβηκε κι έγινε πιο επιθετική, αλλά το σουτ και η κεφαλιά του Ελινγκτον (47', 49') το σουτ του Πόι στο 65', η κεφαλιά του Φλίσκα στο 80' και η σέντρα σουτ του Σουάνη στο 90' δεν βρήκαν στόχο με αποτέλεσμα η Μανίσασπορ, που εκτός από το γκολ είχε άλλες δύο καλές στιγμές, να επικρατήσει με το 1-0.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Λυμπερόπουλος, Μπέρτος (63' Κομεσίδης), Τζάγκι, Αντεφέμι (46' Φλίσκας), Κωστούλας, Στρμπα, Μάνταλος (30' Έλλινγκτον), Μαρσελίνιο (46' Μπούγκα), Κατόγκο (85' Σουάνης), Πόι, Ζοάο Λεονάρντο (46' Σταθάκης).

ΜΑΝΙΣΑΣΠΟΡ: Ιλκέρ, Ομέρ (60' Φεράτ), Μπουράκ, Χουσεϊν, Μομχά (62' Ερέ