Εύκολα ο ΑΓΟΡ, 95-68 τον Ηλυσιακό

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΓΟΡ, που επικράτησε εύκολα με 95-68 του Ηλυσιακού στο κλειστό Μ. Μερκούρη, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1.Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Κουφού ο Κόμματος, που σταμάτησε στους 24 πόντους, με άξιους συμπαραστάτες τους Τσόχλα και Ντούβνιακ, που πέτυχαν από 12 πόντους. Από την άλλη πλευρά, από το συγκρότημα του Ζευγώλη διακρίθηκε ο Μόρισον, που πέτυχε 21 πόντους.Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να είναι ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο ολοκλήρωσαν με προβάδισμα τριών πόντων (18-15). Η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους.
Με επιμέρους 28-12 στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΑΓΟΡ πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +13 (43-30).Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τους κρητικούς να έχουν τον απόλυτο εέλγχο του ρυθμού και να αυξάνουν σταδιακά την διαφορά τους, η οποία έφτασε ως και το +33 (79-46).Μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση, ο ΑΓΟΡ επικράτησε του Ηλυσιακού με το τελικό 95-68.Τα δεκάλεπτα: 15-18, 28-12, 33-14, 19-24.