Εύκολο 9 στα 9 για τον Ολυμπιακό στο Ρέθυμνο

Με κορυφαίους τους Πρίντεζη και Χάινς, ο Ολυμπιακός πέρασε εύκολα από το Ρέθυμνο, νίκησε 78-64 τον ΑΓΟΡ και έκανε το 9 στα 9 στην Α1.Ο Ολυμπιακός δεν ξεκίνησε καλά το ματς και δεν είχε ρυθμό στην επίθεση, με αποτέλεσμα ο ΑΓΟΡ να έχει το πάνω χέρι στο ματς στην πρώτη περίοδο (18-15, 10`).Στη συνέχεια, όμως, οι ερυθρόλευκοι πάτησαν το γκάζι και με κορυφαίους τον Χάινς και τον Λο έτρεξαν επί μέρους σκορ 22-11 στη
δεύτερη περίοδο και μπήκαν στη θέση του οδηγού (37-29, 20`).Ο Ολυμπιακός βελτιωμένος και στην άμυνα, συνέχισε να ελέγχει το ματς στην 3η περίοδο και ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους δέκα πόντους, με τον Πρίντεζη να βρίσκεται σε καλή μέρα.Χωρίς ιδιαίτερο κόπο λοιπόν η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα μπήκε στην τελευταία περίοδο με... αέρα 14 πόντων (56-42) και οι κρητικοί ήταν πια δύσκολο να ανατρέψουν την κατάσταση.Ο έμπειρος Ολυμπιακός δεν άφησε, άλλωστε, περιθώρια για αντίδραση. Χάινς και Πρίντεζης συνέχισαν την καλή δουλειά κοντά στο καλάθι και οι ερυθρόλευκοι πέρασαν εύκολα από το Ρέθυμνο (78-64), κάνοντας το 9 στα 9 στην Α1.